Mercor planuje zmniejszenie inwestycji, nie myśli o dywidendzie | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 gru 2017, 11:42

Mercor planuje zmniejszenie inwestycji, nie myśli o dywidendzie

Mercor planuje zdecydowane zmniejszenie inwestycji wobec poziomu z ub.r. (31 mln zł), nie przewiduje również wypłaty dywidendy z zysku za obecny rok obrotowy, poinformował prezes Krzysztof Krempeć.

"W tym roku obrotowym planujemy znacznie mniejsze inwestycje niż rok wcześniej. Są one jednak konieczne, by w pełni wykorzystać potencjał wprowadzanych nowości, zwiększać wolumeny produkcji i sprzedaży. Nie chcemy mówić o celach na II półrocze, ale nakłady inwestycyjne powinny być mniejsze niż w poprzednim roku, kiedy wyniosły 31 mln zł. Nie planujemy również w wypłaty dywidendy za obecny rok obrotowy, choć naszym celem jest wyłata dywidendy z zysku w kolejnym roku"

powiedział Krempeć podczas spotkania prasowego.

Inwestycje w I półroczu roku obrotowego 2017/2018 (kwiecień-wrzesień 2017 r.) wyniosły ok. 10 mln zł, dodał.

"Widzimy dobre perspektywy rozwoju na rynkach, na których grupa jest już obecna, jak i na rynkach Bliskiego Wschodu czy Azji. Zrealizowane inwestycje w produkcję i rozbudowę oferty mają na celu zwiększenie skali działalności grupy, wzmocnienie dywersyfikacji produktowej i geograficznej, dalszą poprawę marżowości. Stopniowy wzrost marż odnotowaliśmy w II kw. 2017/2018"

dodał Krempeć.

Marża netto dla działalności kontynuowanej wzrosła w II kw. do 5,8% wobec 4,3% rok wcześniej, dodano.

"Chcemy dokończyć inwestycje na linii produkcyjnej do produkcji mrc Silbord (pyta ognioodporna). Na początku zbudowaliśmy linie prototypowe, a teraz zamieniamy tzw. wąskie gardła na bardziej efektywne rozwiązania. Na podobnym etapie jesteśmy z zakresie systemów oddzieleń ppoż. Ukończone mamy już z kolei prace w segmencie systemów oddymiania. Dzięki inwestycjom mamy przygotowane moce produkcyjne do zwiększenia zamówień w przyszłości"

dodał prezes.

Zamówienia Mercora wzrosły w I półroczu roku obrotowego o 28% r/r, a w samym II kw. o 44%, podano także.

Grupa Mercor celuje w ugruntowanie pozycji lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz umacnianie swojej pozycji jednego z głównych europejskich graczy na rynku biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

(ISBnews), #MCR

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości