Akcjonariusze BOŚ Banku zdecydują o emisji do 40 mln akcji bez prawa poboru | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
17 sty 2018, 09:03

Akcjonariusze BOŚ Banku zdecydują o emisji do 40 mln akcji bez prawa poboru

Akcjonariusze Banku Ochrony Środowiska (BOŚ) zdecydują o emisji do 40 mln akcji serii V o wartości do 400 mln zł, emitowanych w ramach subskrypcji prywatnej bez prawa poboru, wynika z projektów uchwał na nadzwyczajne walne. 

Nadzwyczajne walne zgromadzenie banku postanawia podwyższyć kapitał zakładowy banku o kwotę nie niższą niż 10 złotych, ale nie wyższą niż 400 000 000 złotych, tj. do kwoty nie niższej niż 628 732 460 złotych i nie wyższej niż 1 028 732 450  złotych poprzez emisję nie mniej niż  i nie więcej niż 40 000 000 akcji serii V o wartości nominalnej 10 złotych każda. Podwyższenie kapitału zakładowego nastąpi w drodze subskrypcji prywatnej z wyłączeniem prawa poboru (...)

czytamy w projektach uchwał. 

Cena emisyjna akcji serii V zostanie ustalona przez radę nadzorczą banku z uwzględnieniem wyników procesu budowania księgi popytu. 

Z uwagi na zmienność sytuacji na rynkach kapitałowych oraz okres upływający pomiędzy dniem podjęcia przez nadzwyczajne walne zgromadzenie uchwały a dniem ustalenia ceny emisyjnej akcji serii V, udzielenie radzie nadzorczej banku upoważnienia w tym zakresie jest uzasadnione oraz zgodne z interesem banku

podano także. 

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

(ISBnews), #BOS

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości