Sescom liczy na zdecydowane przekroczenie 100 mln zł przychodów w 2017/2018 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
26 mar 2018, 16:15

Sescom liczy na zdecydowane przekroczenie 100 mln zł przychodów w 2017/2018

Sescom ocenia, że dynamika rozwoju pozwoli na zdecydowane przekroczenie 100 mln zł przychodów w bieżącym roku finansowym, poinformował prezes Sławomir Halbryt.

"Nie publikujemy prognoz, ale oceniamy, że w tym roku przekroczymy 100 mln zł i myślę, że w sposób zdecydowany. Nasze segmenty facility management i IT infrastructure to nasze dwie lokomotywy wzrostu, a dodatkowo można spodziewać się efektów programu ekspansji zagranicznej" 

powiedział Halbryt na spotkaniu z dziennikarzami. 

W poprzednim roku finansowym 2016/2017 (1 październik 2016-30 września 2017) spółka zanotowała wyraźny wzrost przychodów o 36,6% r/r do 96,2 mln zł, m.in. dzięki przejęciu części Cube.ITG. Wysoką dynamikę zanotowały również zyski, jednak spadł poziom marż.

Przedstawiciele spółki podkreślili, że już I kw. 2017/2018 nastąpiła poprawa wyników i marż.

"Naszym celem jest zwiększanie marży. Podejmujemy ku temu działania poprzez ograniczenie kosztów, czy wdrożenie systemu ERP. Mamy wrażenie, że największa presja na wynagrodzenia już minęła. Spółka jest gotowa na dalszy rozwój"

wskazał prezes.

"Perspektywy rynku są ogromne. Powstają nowe obiekty. W Polsce boom nie słabnie - obiektów handlowych przybywa. Rynek europejski jest głęboki i kusi perspektywami. Jesteśmy w niszy gdzie konkurencja mniejsza, a bariera wejścia - związana ze skalą rozproszenia sieci i zarządzania obsługą - wysoka"

wymienił Halbryt.

Wskazał, że rozwój Sescom ma odbywać się w trzech kierunkach: ekspansja zagraniczna, gdzie jak zaznaczył Halbryt firma jest dobrze odbierana; rozwój usług wspierania klientów w transformacji cyfrowej (integracja usług doradztwa, wdrożeń, utrzymania nowych technologii, innowacje wewnętrznych usprawnień i wzmacniania pozycji); akwizycje.

"Przyglądamy się firmom, które mogą budować naszą skalę działania i oferowałyby synergie kosztowe oraz wyższą efektywność operacyjną. Liczymy na uzupełnienie zakresu usług specjalistycznych w Polsce i za granicą dzięki potencjalnym akwizycjom" 

stwierdził prezes. 

Jako najbardziej atrakcyjne rynki do ewentualnej akwizycji Halbryt wymienił Niemcy, Francję, Wielką Brytanię, a następnie Hiszpanię, czy Włochy.

"Nasza strategia zakłada osiągnięcie stałej obsługi całej Europy w ciągu 3 lat, tak aby w 2020 roku osiągnąć pełną gotowość do działania globalnie, szczególnie w Ameryce"

podsumował Halbryt. 

Sescom działa od 2008 r. i świadczy kompleksowe usługi techniczne dla sieci handlowych i usługowych przez cały cykl życia ich placówek - od planowania inwestycji, projektowania i wykańczania obiektów, przez utrzymanie techniczne, optymalizację zużycia energii, po wdrożenia nowych technologii i analitykę wspierającą wzrost efektywności. Spółka przeniosła 20 marca br. notowania na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) z NewConnect. 

(ISBnews), #SES

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości