BOŚ pozyska ponad 300 mln zł z emisji akcji | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
16 maj 2018, 11:33

BOŚ pozyska ponad 300 mln zł z emisji akcji

Bank Ochrony Środowiska, wyemituje 30 074 426 nowych akcji po 10 zł. Bank pozyska w ten sposób 300 744 260 zł na rozwój akcji kredytowej w obszarze projektów proekologicznych m.in. zakrojonych na dużą skalę i realizowanych przez rząd programów antysmogowych czy Programu Mieszkanie+.

„BOŚ jest jedynym w Polsce bankiem o tak wysokich kompetencjach, popartych ponad 27 letnim doświadczeniem, specjalizujący się w finansowaniu projektów proekologicznych. Dzięki kapitałowi pozyskanemu z emisji akcji wykorzystamy pojawiającą się szansę rynkową dla wzmocnienia pozycji banku na rynku kredytów proekologicznych. Bank wpisuje się w szereg inicjatyw związanych z wdrożeniem Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, realizowanych przy wspólnym udziale z naszym głównym akcjonariuszem - Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z Funduszami Wojewódzkimi"

mówi Bogusław Białowąs, prezes Banku Ochrony Środowiska.

„Pozyskanie środków w tak wymagającym na rynku kapitałowym, uznajemy za duży sukces. Indeks WIG Banki spadł od początku roku o kilka procent. Zaufanie inwestorów, którzy nabyli akcje banku i dostrzegli potencjał rozwoju BOŚ, jest dla nas bardzo istotne, bowiem pozwala nie tylko na realizację naszych planów strategicznych, stwarza także możliwość angażowania się w innowacyjne i rozwojowe dla banku projekty, które są zgodne z założeniami biznesowymi oraz ideą banku, jako jednego z filarów rozwoju polityki ekologicznej kraju"

dodaje Białowąs.

Bank Ochrony Środowiska realizuje prace nad prospektem emisyjnym związanym z dopuszczeniem nowych akcji do obrotu na GPW. Złożenie prospektu do zatwierdzenia przez Komisję Nadzoru Finansowego nastąpi w ciągu kilku tygodni.

O spółce

Bank Ochrony Środowiska S.A. to bank z największymi kompetencjami na polskim rynku w finansowaniu przedsięwzięć z zakresu ochrony środowiska. Od 1991 r. bank jest ważnym elementem systemu finansowania działalności w obszarze ochrony środowiska. Wartość wszystkich kredytów proekologicznych, których bank udzielił od początku swojego istnienia do końca I kwartału 2018 roku wynosi 19,6 mld zł.

Grupę Kapitałową BOŚ S.A. tworzą Bank Ochrony Środowiska S.A., pełniący rolę dominującą nad jednostkami bezpośrednio zależnymi: Domem Maklerskim BOŚ S.A., BOŚ Eko Profit S.A., BOŚ Ekosystem sp. z o.o., BOŚ Capital sp. z o.o. oraz jednostką zależną w sposób pośredni MS Wind sp. z o.o. Od 1997 r. akcje BOŚ są notowane na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. BOŚ wchodzi w skład prestiżowego RESPECT Index, który skupia najsilniej zaangażowane społecznie firmy na GPW.

Źródło: spółka, #BOS

Zobacz także: Bogusław Białowąs, prezes BOŚ Bank: „Koncentracja na finansowaniu projektów ekologicznych daje nam szansę na dynamiczny rozwój”

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości