NEUCA otworzyła nowoczesne Centrum Dystrybucyjne w Toruniu | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
04 paź 2018, 15:07

NEUCA otworzyła nowoczesne Centrum Dystrybucyjne w Toruniu

Grupa NEUCA, czołowy dostawca produktów i usług na rynku zdrowia w Polsce, oficjalnie uruchomiła centrum dystrybucyjne w Toruniu. Inwestycja, realizowana od 2016 r. ma duże znaczenie dla wzmocnienia łańcucha dostaw oraz prac związanych z udoskonalaniem jakości serwisu i obsługi aptek współpracujących z Grupą.

Nowy magazyn w Toruniu, którego powierzchnia wynosi 14 150 m.kw. jest drugim co do wielkości tego typu obiektem i 5 zautomatyzowanym centrum logistycznym w Grupie NEUCA. W sumie w strukturze magazynowej spółki funkcjonuje 15 obiektów. Toruńskie centrum dystrybucyjne wybudowane zostało na terenie byłej jednostki wojskowej (JAR) przy ul. Fortecznej 35-37.

Obiekt jest jednym z najnowocześniejszych w branży. Dzięki wyposażeniu magazynu w najnowsze technologie, jego maksymalna przepustowość może wynieść do 675 tys. opakowań dziennie. Oznacza to, że z każdego metra kwadratowego dziennie może być wydanych 1800 opakowań. Magazyn wyposażony jest w automaty do wydawania produktów szybkorotujących, odpowiadających za obsługę ok. 70% linii produktów. Centrum dysponuje również najszybszym przenośnikami w branży transportującymi z prędkością do 2800 pojemników na godzinę. Dzięki zastosowanym technologiom zamówienia do aptek mogą być zrealizowane z tego magazynu w mniej niż 24 h, a najkrótsze do ok. 1,5 godziny. Nowe centrum przejmie zadania dotychczasowego toruńskiego tradycyjnego magazynu oraz część wolumenu z innych magazynów, aby cała sieć była bardziej zbalansowana. Będzie odpowiedzialne głownie za obsługę aptek w północnej i północno-wschodniej Polsce.

„Jednym z naszych kluczowych obszarów aktywności jest konsekwentna praca nad poprawą satysfakcji klientów i coraz lepszy serwis. Bardzo istotne znaczenie w tych działaniach ma sprawny i nowoczesny system logistyczny. Dlatego nowy magazyn w Toruniu, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, zwiększa nasz potencjał na jeszcze lepszą obsługę klientów, poprawi efektywność procesów logistycznych i rozwój naszych pracowników"

tłumaczy Grzegorz Dzik, wiceprezes Grupy NEUCA.

Spółka w sąsiedztwie magazynu prowadzi prace związane z budową nowej centrali Spółki. Budynek biurowy o powierzchni użytkowej blisko 19 tys. m. kw. pozwoli przenieść do jednej lokalizacji wszystkich pracowników biurowych NEUCA w Toruniu (obecnie pracujących w 4 lokalizacjach), co wpłynie na usprawnienie przepływu informacji i poprawę efektywności. Prace budowlane związane z nową siedzibą mają zakończyć się w IV q 2019 r., a sam biurowiec zostanie otwarty w I połowie 2020 r.

O spółce

NEUCA to czołowy dostawca produktów i usług na rynku zdrowia w Polsce, którego udziały rynkowe w pierwszym półroczu 2018 r. wyniosły około 29%. Leki dystrybuowane przez spółkę pochodzą od blisko 600 czołowych producentów z całego świata. Grupa poprzez spółkę Synoptis Pharma, prowadzi działalność w zakresie zarządzania produktami własnymi: Apteo, Genoptim, CERA+. Obecnie w portfolio firmy znajduje się blisko 450 produktów. W skład Grupy wchodzi również NEUCA MED, odpowiedzialna za rozwój usług i produktów dla pacjenta. W skład tego segmentu wchodzą przychodnie lekarskie Świat Zdrowia, firmy zajmujące się badaniami klinicznymi oraz spółka odpowiedzialna za rozwój usług telemedycznych.

Źródło: spółka, #NEU

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości