Haitong Bank podniósł cenę docelową Comarchu do 239,7 zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 sie 2020, 10:27

Haitong Bank podniósł cenę docelową Comarchu do 239,7 zł

Analitycy Haitong Banku, w raporcie z 11 sierpnia, podnieśli cenę docelową Comarchu do 239,7 zł z 226,9 zł, podtrzymując rekomendację na poziomie "kupuj".

W środę o godzinie 10.00 kurs Comarchu wynosi 213 zł.

Haitong Bank podał, że podwyższył wycenę głównie za sprawą wzrostów wycen spółek porównawczych i 3-proc. podniesieniem prognozy EBITDA na 2020 r. dzięki lepszej niż oczekiwano rentowności zawartych kontraktów, która może być wynikiem niższej niż pierwotnie zakładano presji płacowej w 2020 r.

"Lockodown i dalsza praca zdalna powinny mieć minimalny negatywny wpływ na dynamikę podpisywania nowych kontraktów, co może się tymczasowo przyczynić do spowolnienia wzrostu backlogu do ok. 5 proc. wobec 5-10 proc. po I kw. 2020 r." - oceniają analitycy.

Ich zdaniem, ostatnio podpisane kontrakty z saudyjskimi Arabian Airlines i Sunrise Telecom mogą pokazywać zarówno pewne ożywienie w branży, ale również zaznaczać obecność Comarchu na rynku międzynarodowym.

"Budowanie kompetencji w segmencie 5G sprawia, że biznes telekomunikacyjny dla spółki staje się jeszcze bardziej interesujący i daje atrakcyjną perspektywę, która zdaniem analityków nie jest w pełni uwzględniana przez inwestorów" - podano w raporcie.

Według wyliczeń Haitong Banku Comarch jest na lata 2020/21 wyceniany ze wskaźnikiem P/E na poziomie 19,3x/14,2x, co - zdaniem analityków - nie jest wygórowaną wyceną, biorąc pod uwagę "silne fundamenty spółki, jej bilans, atrakcyjną ofertę produktów i dobrą perspektywę średnio i długoterminową".

Autorem raportu jest Konrad Księżopolski. Pierwsza publikacja raportu miała miejsce 11 sierpnia o godz. 8.00.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku zamieszczamy plik PDF z wymaganymi prawem informacjami.

(PAP Biznes), #CMR

sar/ gor/

Zobacz także: Comarch SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości