Sescom z 15-proc. wzrostem sprzedaży w III kwartale 2020/21 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
31 sie 2021, 09:18

Sescom z 15-proc. wzrostem sprzedaży w III kwartale 2020/21

Sescom, firma technologiczna, działająca głównie w obszarze usług technicznego Facility Management (FM), wypracowała w III kwartale 2020/21 w ujęciu skonsolidowanym 30,7 mln zł przychodów ze sprzedaży, co oznacza wzrost rok do roku 15 proc. W tym okresie zysk netto wyniósł 1,3 mln zł, co oznacza analogiczny wynik jak przed rokiem.

- W ostatnich miesiącach obserwujemy wzrost popytu na nasze usługi. Wracamy do wolumenów realizowanych w czasach przed pandemią. W scenariuszu kontrolowania sytuacji epidemicznej i braku restrykcji gospodarczych jesteśmy optymistycznie nastawieni do kolejnych kwartałów. W przypadku innych scenariuszy, jesteśmy przygotowani z nowymi ofertami odpowiadającymi na wyzwania i zmiany stojące przed naszymi klientami. Kontynuujemy rozwój technologicznych linii biznesowych - komentuje Sławomir Halbryt, prezes Sescom.

- Równolegle do ekspansji podstawowego biznesu oraz zmian mających na celu wzrost naszej efektywności i skalowalności, rozwijamy działalność związaną z sektorem energetyki, a przede wszystkim wodorem. W lipcu informowaliśmy o zakwalifikowaniu naszego projektu „budowy stacji tankowania wodoru dla autobusów oraz samochodów ciężarowych i osobowych” do kolejnej rundy naboru na dofinansowanie w kwocie 60,3 mln zł od NFOŚiGW. Wartość całego projektu to 70,9 mln zł. Liczymy na pozytywne rozstrzygnięcie w tym zakresie – pozyskanie wsparcia istotnie zdynamizowałoby proces komercjalizacji projektów wodorowych w grupie – dodaje Halbryt.

Narastająco, tj. w okresie I-III kwartał 2020/21 sprzedaż skonsolidowana Sescom wyniosła 95,9 mln zł, co oznacza spadek rok do roku o 9 proc. Zysk netto w pierwszych trzech kwartałach trwającego roku obrotowego wyniósł 3,1 mln zł, wobec 4,6 mln zł zysku rok wcześniej. Słabsze rezultaty w relacji rok do roku ze pełne trzy kwartały 2020/21 to efekt wprowadzenia restrykcji handlowych, wynikających ze wzrostu zachorowalności na koronawirusa w krajach europejskich w okresie zimowo-wiosennym. Aktualnie Sescom obserwuje wzrost popytu na usługi technicznego FM w związku z normalizacją sytuacji epidemicznej.

W lipcu 2021 r. Sescom w ujęciu skonsolidowanym wypracował 11,4 mln zł przychodów, co oznacza wzrost rok do roku o 24 proc. Kluczowe czynniki, które wpłynęły na wielkość sprzedaży w minionym miesiącu to: wysokie temperatury w Polsce, które przyczyniły się do wzrostu liczby zleceń serwisowych w obszarze wentylacji i klimatyzacji oraz zwiększona liczba projektów instalacji infrastruktury IT oraz wdrożeń kas samoobsługowych w segmencie IT Infrastructure.

O spółce Sescom:

Sescom to spółka technologiczna, działająca głównie w obszarze usług technicznego Facility Management, mocno skoncentrowana na nowych technologiach do optymalizacji działalności własnej i klientów firmy oraz na potrzebach otoczenia związanych ze zrównoważonym rozwojem. Od 2008 roku świadczy kompleksowe usługi dla sieci handlowych. Zapewnia utrzymanie techniczne,  optymalizację procesów operacyjnych i pomocniczych oraz efektywność energetyczną. Łączy bezpieczeństwo i standardy jakościowe z indywidualnie projektowanymi rozwiązaniami. W 2019 roku zrealizowała zlecenia dla ponad 300 klientów z 25 krajów Europy. Spółka Sescom S.A. od 2013 roku notowana jest na GPW w Warszawie.

Źródło: Spółka, #SES

Zobacz także: Sescom SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości