Łukasz Mach nowym Prezesem Image Power | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
01 gru 2021, 09:44

Łukasz Mach nowym Prezesem Image Power

Image Power S.A. poinformowała o zmianie na stanowisku Prezesa Zarządu Spółki. Z dniem 30 listopada obejmuje je Łukasz Mach, zastępując Pawła Graniaka, który pozostaje w strukturach Spółki i przechodzi do Rady Nadzorczej.

Paweł Graniak w dniu 29 listopada złożył rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu Image Power S.A. Był nim od 26 czerwca 2019 roku. Decyzja o rezygnacji ze stanowiska podyktowana jest chęcią mocniejszego zaangażowania się w prowadzenie szkoleń z projektowania gier komputerowych, które od lat realizuje w ramach Potęgi Obrazu - pierwszej szkoły concept artu i digital paintingu.

Nowym Prezesem Zarządu Spółki został Łukasz Mach, weteran rodzimej branży gier, który pierwsze kroki stawiał w 2006 roku współtworząc, a potem prowadząc globalny zespół PR-u i marketingu Wiedźmina w CD Projekcie. Mach jest cenionym specjalistą w zakresie działań promocyjnych, który współpracował z wieloma kluczowymi firmami w polskiej branży, m.in. pełniąc rolę szefa marketingu w takich spółkach jak CI Games, The Farm 51 oraz Klabater. Nowy Prezes Image Power S.A. specjalizuje się w działaniach o charakterze globalnym, na swoim koncie mając wiele udanych kampanii do tak głośnych gier, jak m.in. seria Sniper: Ghost Warrior, wspomniany Wiedźmin, Crossroads Inn, We. The Revolution oraz nowatorskiej aplikacji VR Chernobyl VR Project.

– Poprowadzenie zespołu Image Power to dla mnie ekscytujące wyzwanie. Spółka ma ciekawe projekty, które wymagają ułożenia oraz spójnej strategii produkcyjnej i marketingowej. – powiedział Łukasz Mach, Prezes Zarządu Image Power S.A. – Jesteśmy związani z grupą PlayWay, co sprawia, że mamy okazję korzystać z jej solidnego marketingowego zaplecza. Z kolei moje doświadczenie na rynku gier premium oraz w pracy nad bestsellerowymi polskimi produkcjami pozwoli nam na pewno poszerzyć spektrum działania. Chcielibyśmy skutecznie łączyć działalność komercyjną ze stopniowym otwieraniem się na bardziej ambitne projekty, które pozwolą nam mocniej osadzić Image Power na mapie polskiego gamedevu.

Jednym z pierwszych zadań nowego Prezesa ma być analiza zapowiedzianych wcześniej projektów Spółki, które znajdują się w produkcji oraz w fazie koncepcyjnej. Efektem ma być ewaluacja i optymalizacja tworzącego się katalogu gier.

– Liczymy na to, że Łukasz pomoże nam na nowo zdefiniować tożsamość Image Power. Mamy sporo gier w produkcji – teraz musimy się wspólnie zastanowić, które pozycje są najmocniejsze rynkowo. – powiedział Marcin Zaleński, Dyrektor Kreatywny i Przewodniczący Rady Nadzorczej w Image Power S.A. – Być może podejmiemy decyzję o zamknięciu mniej obiecujących projektów, skupiając się na tytułach z dużym potencjałem na komercyjny sukces. Doświadczenie Łukasza będzie tu kluczowe.

Polski producent gier wideo z Grupy PlayWay - Spółka Image Power - obecnie rozwija portfolio wydawanych tytułów o kolejne symulatory, m.in. Yacht Mechanic Simulator, Ambulance Simulator oraz Offroad Mechanic Simulator. W planie wydawniczym jest również Creature Lab – unikatowa produkcja, która pozwoli graczom wcielić się w postać szalonego naukowca. Nad projektami Spółki pracują zarówno wewnętrzne, jak i zdalne zespoły. Nowy Prezes zajmie się m.in. rozbudową i wzmocnieniem wewnętrznego zespołu produkcyjnego Image Power.

Wkrótce spółka zamierza ujawnić kolejne produkcje.

W tej chwili skupiamy się na tym, by tytuły już zapowiedziane okazały się sukcesem jakościowym i rynkowym. Część z nich jest już w dość zaawansowanej fazie produkcji i najważniejsze jest, by je skutecznie wydać i wypromować – dodał Mach – Nie ukrywam jednak, że plany mamy ambitne. Mam nadzieję, że w przyszłym roku zapowiemy przynajmniej jeden projekt dużej gry, która nie będzie symulatorem.

O spółce Image Power:

Image Power powstało w 2012 roku, kiedy Paweł Graniak, były Prezes Zarządu, założył pierwszą w Polsce szkołę concept artu – Potęga Obrazu. W 2019 r. już jako Spółka Akcyjna rozwinęła działalność o produkcję gier. W tym czasie Marcin Zaleński, obecnie Dyrektor Kreatywny i Przewodniczący Rady Nadzorczej, doprowadził do współpracy Spółki z grupą PlayWay S.A., w ramach której Image Power pracuje z najbardziej doświadczonymi przedstawicielami branży gamingowej. W listopadzie 2021 roku nowym Prezesem Zarządu Spółki został Łukasz Mach, weteran branży gier z 15-letnim doświadczeniem, który pracował przy wielu bestsellerowych produkcjach, m.in. seriach Wiedźmin i Sniper: Ghost Warrior, grach Crossroads Inn, Get Even oraz przełomowej aplikacji VR - Chernobyl VR Project. Łukasz Mach pełnił funkcję szefa marketingu m.in. w CD Projekt Red, CI Games, The Farm 51, i Klabaterze.

Image Power S.A. skupia się głównie na produkcji symulatorów oraz gier z pokrewnych gatunków. Strategia Spółki zakłada zarówno dalsze prace nad grami niskobudżetowymi, jak i stopniowe angażowanie się w projekty o większej skali produkcyjnej i marketingowej, w tym również produkcje premium.

Źródło: Spółka, #IPW

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości