Ryvu Therapeutics powołuje dwóch zagranicznych menedżerów do zarządu spółki | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
26 lip 2022, 09:46

Ryvu Therapeutics powołuje dwóch zagranicznych menedżerów do zarządu spółki

Dr Hendrik Nogai oraz Vatnak Vat-Ho zostali powołani do zarządu spółki Ryvu Therapeutics na stanowiska odpowiednio Chief Medical Officer oraz Chief Business Officer. Obaj menedżerowie pracują w spółce już od kilku-kilkunastu miesięcy.

Dr Hendrik Nogai jest dyplomowanym lekarzem medycyny w dziedzinie hematologii i onkologii. Od lutego br. jest odpowiedzialny za kliniczny rozwój projektów Ryvu – w tym przede wszystkim RVU120 – w zakresie medycznym i regulacyjnym. Posiada wieloletnie doświadczenie w roli doradcy medycznego i strategicznego dla europejskich firm konsultingowych. Przed dołączeniem do Ryvu, od 2015 r. pracował dla firmy Bayer, gdzie był odpowiedzialny za rozwój wielu leków w fazie klinicznej, w tym wprowadzonego w 2018 r. na rynek wysoce skutecznego leku onkologicznego Vitrakvi.

Vatnak Vat-Ho posiada niemal 20-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze farmacji, biotechnologii i rynków kapitałowych. Karierę zaczął od pracy dla banków inwestycyjnych i globalnych funduszy kapitałowych na Wall Street, zarówno po stronie kupna, jak i sprzedaży. W 2010 r. przeniósł się do branży farmaceutycznej, zaczynając od koncernu Pfizer, gdzie przez osiem lat odpowiadał za strategię badawczo-rozwojową. W 2018 r. przeszedł do niemieckiej spółki biotechnologicznej Affimed, notowanej na Nasdaq. W obu firmach, zarówno od strony nabywcy, jak i sprzedającego, doprowadził do kilku głośnych transakcji partneringowych i akwizycyjnych o wartości kilku-kilkunastu miliardów USD. Jego pierwszą transakcją przeprowadzoną w Ryvu była zawarta w lipcu br. wyłączna umowa licencyjna związana z rozwojem projektu STING przez wycenianą na Nasdaq na 6,9 mld USD spółkę Exelixis.

 
Ryvu Therapeutics (GPW:RVU), firma biotechnologiczna, której misją jest odkrywanie i rozwój nowych terapii z obszaru onkologii, powołała w skład zarządu spółki dwóch zagranicznych menedżerów – dr Hendrika Nogaia oraz Vatnaka Vat-Ho – na stanowiska odpowiednio Chief Medical Officer oraz Chief Business Officer. Obaj specjaliści pracowali w Ryvu już od kilku-kilkunastu miesięcy.

- Hendrik Nogai i Vatnak Vat-Ho to wybitni specjaliści w swoich dziedzinach, z wieloletnim doświadczeniem w branży farmaceutycznej i finansowej. Odpowiadają za strategiczne obszary firmy – rozwój projektów klinicznych oraz biznesu i relacji z zagranicznymi inwestorami. W minionych miesiącach potwierdzili już swoją ogromną wartość, wnosząc istotny wkład w strategię rozwoju projektu RVU120 oraz doprowadzając do podpisania najkorzystniejszej w historii spółki umowy partneringowej, na projekt w bardzo wczesnej fazie rozwoju – mówi Piotr Romanowski, przewodniczący Rady Nadzorczej Ryvu Therapeutics.

- Jestem przekonany, że w przyszłości wniosą istotny wkład w rozwój spółki, zarówno z punktu widzenia optymalnego rozwoju projektów w badaniach klinicznych, jak i rozwoju biznesu poprzez doprowadzanie do podpisywania atrakcyjnych umów partneringowych i licencyjnych – dodaje Piotr Romanowski.

Dołączenie obu menedżerów do zarządu spółki jest efektem owocnej współpracy ze spółką w minionych kwartałach. Dr Hendrik Nogai dołączył do Ryvu Therapeutics w lutym 2022 r., a Vatnak Vat-Ho w kwietniu 2021 r.


Dr Hendrik Nogai jest dyplomowanym lekarzem medycyny w dziedzinie hematologii i onkologii. Od lutego br. jest odpowiedzialny za kliniczny rozwój projektów Ryvu – w tym przede wszystkim RVU120 – w zakresie medycznym i regulacyjnym. Posiada wieloletnie doświadczenie w roli doradcy medycznego i strategicznego dla europejskich firm konsultingowych, m.in. Mercer Management Consulting/ Oliver Wyman oraz Nordic Biotech Capital. W 2015 r. dołączył do firmy Bayer, gdzie od 2020 r. pełnił funkcję Wiceprezesa i Global Development Leader. Był odpowiedzialny za rozwój wielu leków w fazie klinicznej, w tym wprowadzonego w 2018 r. na rynek wysoce skutecznego leku onkologicznego Vitrakvi.

- Głównym przedmiotem mojej pracy w Ryvu jest obecnie strategia rozwoju klinicznego projektu RVU120, potencjalnego leku na ostrą białaczkę szpikową i guzy lite, dla którego trwa faza I badania klinicznego w kilku ośrodkach w Stanach Zjednoczonych i Europie, w tym w Polsce. Jesteśmy bardzo podekscytowani wynikami badań i z optymizmem patrzymy w przyszłość – komentuje Dr Hendrik Nogai.

Vatnak Vat-Ho posiada niemal 20-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze farmacji, biotechnologii i rynków kapitałowych. Karierę zaczął od pracy dla banków inwestycyjnych i globalnych funduszy kapitałowych na Wall Street, zarówno po stronie kupna, jak i sprzedaży. W 2010 r. przeniósł się do branży farmaceutycznej, zaczynając od koncernu Pfizer, gdzie przez osiem lat – jako Senior Director of Strategy, Business Development and Collaboration – odpowiadał za strategię badawczo-rozwojową. Uczestniczył w licznych transakcjach akwizycyjnych i licencyjnych, m.in. przejęciu amerykańskiej firmy Medivation o wartości 14 mld USD.

W 2018 r. przeszedł do niemieckiej spółki biotechnologicznej Affimed, notowanej na Nasdaq. doprowadził do zawarcia umowy licencyjnej i umowy o współpracę strategiczną ze spółką Roivant Sciences, dla jednego z projektów znajdujących się we wczesnej fazie rozwoju. Warunki kontraktu zakładały 60 mln USD płatności z góry i 2 mld USD w kamieniach milowych.

- Pełniąc rolę Chief Business Officer odpowiadam za szeroki zakres działań korporacyjnych i biznesowych, w tym strategiczne pozycjonowanie Spółki na rynku, rozmowy partneringowe, inicjowanie kluczowych projektów współpracy naukowej oraz relacje z inwestorami, głównie z USA i Zachodniej Europy. Jestem przekonany, że mamy ogromny potencjał do rozwoju w każdym z tych obszarów – mówi Vatnak Vat-Ho.

Jego pierwszą transakcją przeprowadzoną w Ryvu była zawarta w lipcu br. wyłączna umowa licencyjna związana z rozwojem projektu STING przez wycenianą na Nasdaq na 6,9 mld USD spółkę Exelixis.

O spółce Ryvu Therapeutics:

Ryvu Therapeutics jest polską firmą biotechnologiczną rozwijającą innowacyjne małocząsteczkowe związki o potencjale terapeutycznym w onkologii.

Najbardziej zaawansowanym projektem Spółki, do którego posiada pełnię praw, jest RVU120, pierwszy w swojej klasie, małocząsteczkowy inhibitor CDK8/CDK19, znajdujący się obecnie w fazie Ib badania klinicznego u pacjentów z ostrą białaczką szpikową (AML) lub zespołem mielodysplastycznym (MDS) oraz w badaniu fazy I/II w terapii guzów litych. Drugim klinicznym projektem Spółki jest SEL24 (MEN1703), dualny inhibitor kinaz PIM/FLT3, będący aktualnie w fazie II badania klinicznego u pacjentów z oporną lub nawrotową postacią ostrej białaczki szpikowej (AML). Na mocy zawartej umowy licencyjnej projekt jest rozwijany przez Grupę Menarini. Pozostałe projekty Ryvu, rozwijane w ramach prowadzonej platformy badawczo-rozwojowej, skupiają się na nowych celach onkologicznych w obszarze inhibitorów kinaz, syntetycznej letalności i immunoonkologii.

Ryvu Therapeutics podpisała historycznie 10 umów partneringowych, w tym z rozpoznawalnymi na całym świecie firmami farmaceutycznymi, takimi jak Menarini Group, Merck, Galapagos, czy Exelixis. Łączne przychody ze wszystkich współprac tego typu wyniosły ok. 148 mln PLN.

Spółka Ryvu Therapeutics została założona w 2007 r. (do 2019 roku działała jako Selvita S.A.).Jej siedziba znajduje się w Krakowie.

Ryvu Therapeutics  jest notowana na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz wchodzi w skład indeksu sWIG80.

Źródło: Spółka, #RVU

Zobacz także: Ryvu Therapeutics SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości