R22 zapowiada regularną wypłatę dywidendy | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
17 lis 2022, 10:57

R22 zapowiada regularną wypłatę dywidendy

R22 zapowiada regularną wypłatę dywidendy - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

"Wzrost przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej przekracza ponad 2-krotnie wzrost płatności związanych z obsługą zadłużenia. To daje nam duży komfort dalszego, niezakłóconego i mocnego rozwijania biznesu. Dla nas dług jest skutecznym instrumentem do finansowania dalszego skalowania działalności. Nasza wysoka rentowność oznacza także, że będziemy dzielić się zyskami z akcjonariuszami, wypłacając dywidendę" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym CFO w Grupie R22, Robert Stasik.

"Tworzenie scenariusza na najbliższe 2-3 lata z możliwym podwojeniem najważniejszych parametrów finansowych, w tym przychodów i EBITDA, opiera się między innymi na dalszym rozwoju i pełnej konsolidacji przejętej w kwietniu tego roku spółki MailerLite, jak również bazuje na sukcesywnym redukowaniu poziomu zadłużenia netto" - napisano w komunikacie prasowym.

Dodano, że akwizycja MailerLite sprawiła, że R22 zwiększa ekspozycję na rynki zagraniczne. Spółka jest obecna w 180 krajach, a jej przychody generowane poza krajem to ok. 40 proc. całej sprzedaży.

"W perspektywie kilku kwartałów R22 ma jednak generować większość przychodów z zagranicznych rynków" - napisano.

Przychody ze sprzedaży Grupy R22 w III kw. 2022 roku wyniosły 108,4 mln zł, o 47 proc. więcej rdr. Z kolei skorygowana EBITDA grupy wyniosła 27,9 mln zł o 60 proc. więcej rdr.

W czerwcu spółka wypłaciła 0,71 zł dywidendy na akcję, choć pierwotna rekomendacja zarządu R22 i projekty uchwał na walne zgromadzenie zakładały skup akcji o wartości do 14,3 mln zł i brak dywidendy. Również przed rokiem spółka wypłaciła łącznie z zaliczką 0,85 zł dywidendy na akcję.

(PAP Biznes), #R22

mcb/ osz/

Zobacz także: R22 SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości