Ryvu zaprezentowało dane m.in. dla RVU120; celuje w rozpoczęcie fazy II w trzecim kw. 2023 r. (aktl.) | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 gru 2022, 09:16

Ryvu zaprezentowało dane m.in. dla RVU120; celuje w rozpoczęcie fazy II w trzecim kw. 2023 r. (aktl.)

Ryvu Therapeutics zaprezentowało dane kliniczne i translacyjne dla projektów RVU120 i SEL24 (MEN1703) podczas konferencji ASH Annual Meeting 2022 - podała spółka w komunikacie. Ryvu przystępuje do przygotowań do rozpoczęcia badania fazy II RVU120, które chciałoby zainicjować w trzecim kwartale 2023 r.

Ryvu poinformowało, że podanie związku RVU120, jako monoterapii, wykazało jedną odpowiedź całkowitą (ang. complete response), cztery redukcje blastów (ang. blast reductions) oraz cztery odpowiedzi erytroidalne i/lub odpowiedzi płytkowe (ang. erythroid and/or platelet responses) u pacjentów z nawracającą/oporną na leczenie ostrą białaczką szpikową (AML) lub zespołem mielodysplastycznym wysokiego ryzyka (HR-MDS).

Z kolei przedkliniczna aktywność przeciwnowotworowa SEL24 (MEN1703) została zaobserwowana w szpiczaku mnogim (MM), chłoniaku Hodgkina (HL) i rozlanym chłoniaku z dużych komórek B (DLBCL), jak również w AML w skojarzeniu z gilterytynibem.

"Prezentowane podczas konferencji ASH dane z trwającego badania fazy Ib RVU120 w AML i HR-MDS są bardzo obiecujące. RVU120, jako monoterapia, wykazał znaczącą aktywność kliniczną i był dobrze tolerowany we wszystkich dawkach" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, członek zarządu i dyrektor ds. medycznych dr Hendrik Nogai.

"Kontynuujemy etap eskalacji dawki i spodziewamy się silniejszych odpowiedzi klinicznych wraz ze wzrastającym poziomem zahamowania naszego celu molekularnego. Prezentowane dane dają nam większą pewność co do potencjału RVU120 w zakresie poprawy jakości życia pacjentów z AML i HR-MDS" - dodał.

Podczas poniedziałkowej wideokonferencji spółka podała w prezentacji, że przystąpiła do przygotowań do rozpoczęcia badań fazy II RVU120.

"Planujemy przejście do fazy drugiej, ale zanim to zrobimy musimy określić odpowiednią dawkę. (...) Jesteśmy w procesie przygotowań do rozpoczęcia fazy drugiej" - powiedział dyrektor ds. medycznych.

Poinformował, że przygotowywane są protokoły z badań i trwają prace nad ich ostatecznym kształtem, a w trakcie jest także selekcja CRO (ang. Clinical Research Organization - spółki, które wykonują badania na zlecenie innych firm biotech i farmaceutycznych).

"Celem nadal jest rozpoczęcie fazy drugiej w trzecim kwartale 2023 r." - dodał.

(PAP Biznes), #RVU, #rvu

doa/ ana/

Zobacz także: Ryvu Therapeutics SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości