Medinice ma umowę z doradcą transakcyjnym Clairfield Partners | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
20 mar 2023, 13:37

Medinice ma umowę z doradcą transakcyjnym Clairfield Partners

Medinice, spółka zajmująca się opracowywaniem urządzeń medycznych w dziedzinie kardiologii i kardiochirurgii, podpisała umowę z Clairfield Partners, której celem jest doradztwo w procesie tworzenia partnerstw strategicznych, sprzedaży licencji oraz sprzedaży własności intelektualnej i związanej z nią technologii - podało Medinice w komunikacie.

Jak podano, Clairfield będzie odpowiedzialny za identyfikację i wybór potencjalnych nabywców i partnerów. Działanie to będzie obejmowało przygotowanie niezbędnych materiałów oraz nawiązanie kontaktów z globalnymi firmami z branży ochrony zdrowia. Clairfield będzie również wspierać Medinice w organizacji procesu due diligence, kształtowaniu strategii negocjacyjnej oraz zarządzaniu ostatecznymi rozmowami związanymi z transakcją.

Medinice planuje skomercjalizować swój pierwszy projekt jeszcze w tym roku.

"Nasz najbardziej zaawansowany projekt, czyli PacePress, jest w fazie badań klinicznych i może być pierwszym kandydatem do komercjalizacji. Blisko za nimi w rozwoju są także, MiniMax oraz CoolCryo. Cieszymy się, że Clairfield dostrzegł potencjał naszej spółki i będzie nas wspierał w wyborze globalnego partnera strategicznego, co pozostaje naszym priorytetem na ten rok" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Sanjeev Choudhary, prezes Medinice.

Clairfield doradza firmom średniej wielkości w zakresie fuzji, przejęć i sprzedaży, a także świadczy dodatkowe usługi z zakresu corporate finance, głównie w relacjach międzynarodowych.

(PAP Biznes), #ICE

pel/ ana/

Zobacz także: Medinice SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości