VIGO Photonics podpisuje umowę z niemieckim kontrahentem na dostawy detektorów o wartości do 3,5 mln EUR | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
04 maj 2023, 14:27

VIGO Photonics podpisuje umowę z niemieckim kontrahentem na dostawy detektorów o wartości do 3,5 mln EUR

VIGO Photonics (WSE: VGO) podpisał umowę na dostawy detektorów podczerwieni z niemiecką spółką. Jest to kolejna umowa VIGO z tym kontrahentem. Wartość dostaw wynikających z umowy może wynieść od 2.887 tys. EUR (13.251 tys. PLN) do 3.539 tys. EUR (16.240 tys. PLN). Umowa obejmuje dostawy od 1 stycznia 2023 do 31 grudnia 2023 (z możliwością przesunięcia do 31 marca 2024).

Detektory podczerwieni objęte umową stosowane są do precyzyjnej i szybkiej kontroli i diagnostyki impulsów laserów produkowanych przez kontrahenta. Pozwalają na określanie kształtu, mocy oraz częstotliwości powtarzania impulsów w czasie rzeczywistym.

Pozostałe szczegóły kontraktu oraz nazwa kontrahenta objęte są tajemnicą handlową i nie mogą być ujawnione przez VIGO.

Zgodnie z zapowiedziami, podpisujemy nowe znaczące umowy z istotnymi kontrahentami, które pozytywnie wpływają na nasz całoroczny backlog. Podpisana dzisiaj umowa to kontynuacja współpracy z tym partnerem.

Rozwijanie współpracy z dużymi zagranicznymi partnerami jest dla nas potwierdzeniem niezawodności i jakości oferowanych przez nas produktów, co przekłada się na ciągły wzrost zamówień na nasze rozwiązania i wspiera nas w dynamicznym rozwoju biznesu - mówi Adam Piotrowski, Prezes Zarządu VIGO Photonics.

Kalendarium najbliższych wydarzeń korporacyjnych


Publikacja raportu kwartalnego za I kwartał 2023 VIGO Photonics zaplanowana jest na 23 maja br. W najbliższym czasie VIGO Photonics uczestniczyć będzie również w następujących wydarzeniach branżowych: Infrared Colloquium we Freiburgu (maj) oraz targach LASER World of Photonics w Monachium (czerwiec).

O spółce VIGO Photonics:

VIGO Photonics (WSE: VGO) to globalny producent wysoko technologicznych rozwiązań - najbardziej zaawansowanych fotonicznych detektorów średniej podczerwieni, modułów im dedykowanych oraz materiałów półprzewodnikowych. Innowacyjne urządzenia znalazły uznanie i zastosowanie u licznych międzynarodowych klientów z branży przemysłowej i transportowej, ochrony środowiska, medycyny, obrony i bezpieczeństwa. Jakość detektorów VIGO Photonics została potwierdzona także podczas misji NASA na Marsie (m.in. w łaziku Curiosity) i wykryciu przez nie śladów metanu na tej planecie.

VIGO Photonics z powodzeniem rozwija działalność w zakresie produkcji materiałów półprzewodnikowych. W tym celu Spółka udoskonaliła i wykorzystuje technikę epitaksji (nakładania warstw wybranych kryształów na podłoże krystaliczne) z użyciem pierwiastków z grup III-V układu okresowego. W swojej strategii rozwoju VIGO Photonics zamierza dostarczać na globalny rynek fotoniczne układy scalone PIC (ang. Photonic Integrated Circuits) oparte na wytworzonych w ten sposób półprzewodnikach.

Układy te znajdą liczne zastosowania w branży elektroniki konsumenckiej. Celem Spółki jest także osiągniecie pozycji lidera na rodzącym się europejskim rynku chipów krzemowych.

Przychody ze sprzedaży Spółki w latach 2016 – 2021 wzrosły blisko 3x do 71,5 mln PLN. W ramach strategii na lata 2021- 2023 Spółka planuje dalszy wzrost przychodów ze sprzedaży i zysku EBITDA. VIGO Photonics (d. VIGO System) rozpoczęła działalność w 1987 roku, a od 2014 roku jest notowana na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. VIGO Photonics ma siedzibę w Ożarowie Mazowieckim i posiada spółki zależne w Stanach Zjednoczonych oraz na Tajwanie. Spółka zatrudnia ok. 200 wysokiej klasy specjalistów i naukowców.

W sierpniu 2022 Spółka zmieniła nazwę na VIGO Photonics, wcześniej znana była pod nazwą VIGO System

Źródło: Spółka, #VGO

Zobacz także: Vigo Photonics SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości