GK ACTION podsumowuje III kwartał 2023 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
29 lis 2023, 20:29

GK ACTION podsumowuje III kwartał 2023 r.

Grupa Kapitałowa ACTION S.A. wypracowała w trzecim kwartale 2023 r. 640 967 tys. zł przychodów, czyli o 11,07 proc. więcej niż w analogicznym okresie w zeszłym roku, marżę brutto na poziomie 8,51 proc. i zysk netto w wysokości 8 134 tys. zł.


Mimo kontynuacji okresu pogarszającej się koniunktury w trzecim kwartale 2023, Spółka nie zwolniła tempa. Nadal rozwijała nowe grupy produktowe dla swoich klientów B2B i B2C.

"Jak widać aktywnie odpowiadamy na wyzwania rynkowe, realizując jednocześnie długoterminowe plany rozwojowe. Nie jest to dziś proste w tak niepewnych czasach, ale dzięki sprawności biznesowej, efektywnemu zarządzaniu chcemy dostosować każdy parametr biznesu tak, by w jak największym stopniu był odporny na kolejne możliwe turbulencje makroekonomiczne - podkreśla Piotr Bieliński, Prezes Zarządu ACTION S.A.

W trzecim kwartale 2023 GK ACTION S.A. skupiła się na dalszym doskonaleniu strategii, która ma stanowić skuteczną odpowiedź na nadchodzący czas. Kontynuowała optymalizację procesów, zwiększając kontrolę kosztów, nie rezygnując przy tym z rozwoju technologicznego Spółki.

"Racjonalizujemy koszty stałe, ale z drugiej strony chcąc osiągnąć jeszcze większą konkurencyjność musimy inwestować w nowoczesne rozwiązania. Dlatego wdrażamy do organizacji narzędzia oparte na sztucznej inteligencji i technologii cyfrowej. Naszym zdaniem tylko firmy, które dziś dokonają odpowiednich inwestycji w technologię i zrównoważony rozwój, zapewnią sobie dalszy wzrost w tym wymagającym dziś biznesowym świecie" - podsumowuje Sławomir Harazin, Wiceprezes Zarządu ACTION S.A.

GK Action

O spółce ACTION:

ACTION S.A. - dostawca dla branży e-commerce, producent i wielobranżowy dystrybutor, który realizuje potrzeby sektora B2B i B2C. Główne filary biznesu: ACTION Business Center – odpowiedzialne za dystrybucję rozwiązań zaawansowanych; segment sprzedaży detalicznej, czyli własne projekty e-commerce: sferis.pl, krakvet.pl, gram.pl sprzedające bezpośrednio oraz poprzez znane platformy aukcyjne; segment sprzedaży zagranicznej e-commerce współpracujący z ponad 600 sklepami internetowymi z 50 krajów w UE i na świecie. ACTION S.A. jest też producentem profesjonalnego sprzętu dla graczy komputerowych ACTINA oraz nowoczesnych i funkcjonalnych produktów do biura oraz domu Activejet.

Źródło: Spółka, #ACT

Zobacz także: Action SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości