Active Ownership Fund zadeklarował objęcie akcji CI Games o wartości 6 mln euro (opis) | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
19 kwi 2024, 21:12

Active Ownership Fund zadeklarował objęcie akcji CI Games o wartości 6 mln euro (opis)

CI Games SE zawarła porozumienie dotyczące objęcia akcji nowej emisji o wartości 6 mln euro przez jednego z największych akcjonariuszy – Active Ownership Fund - poinformowała spółka w komunikacie. Cena emisyjna zostanie ustalona w procesie book buildingu.

Zgodę na emisję do ok. 36,6 mln akcji serii M wyraziło NWZ spółki.

Proces budowy księgi popytu rozpocznie się 22 kwietnia, skończy najpóźniej 24 kwietnia 2024 r. o godz. 15:00, a zamknięcie ofert planowane jest na 30 kwietnia. Inwestorzy posiadający akcje stanowiące co najmniej 0,25 proc. wszystkich akcji mają pierwszeństwo przydziału.

Jak podano, zgodnie z zawartą umową AOF zobowiązał się do nabycia akcji o łącznej wartości 6 mln euro w cenie, która nie przekroczy 1,80 zł za jedną akcję. Akcje z nowej emisji, które trafią do AOF zostaną objęte 6 miesięcznym lock-up.

Obecnie AOF posiada 20,02 proc. akcji i głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

CI Games zobowiązał się także zgłosić żądanie wcześniejszego wykupu obligacji imiennych objętych przez AOF, który nastąpi pod warunkiem rejestracji przez sąd emisji akcji, które obejmie AOF.

CI Games to deweloper i wydawca gier wideo z biurami oraz studiami produkcyjnymi w Polsce, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Francji oraz w Stanach Zjednoczonych. Spółka jest znana z serii Sniper Ghost Warrior (ponad 13 mln sprzedanych egzemplarzy) oraz Lords of the Fallen (10 milionów graczy na świecie).

(PAP Biznes), #CIG

gor/ doa/

Zobacz także: CI Games SE - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości