Prowly .com wzywa do sprzedaży 944.616 akcji Brand24 po 45,5 zł/szt. - Santander BM | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
28 maj 2024, 07:28

Prowly .com wzywa do sprzedaży 944.616 akcji Brand24 po 45,5 zł/szt. - Santander BM

Prowly .com wzywa do sprzedaży 944.616 akcji Brand24 po 45,5 zł/szt., co stanowi 42,42 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu - poinformował Santander Bank Polska – Santander Biuro Maklerskie, jako podmiot pośredniczący.

Po przeprowadzeniu wezwania, Prowly .com zamierza osiągnąć 2.226.615 głosów na walnym zgromadzeniu, co stanowi 100 proc. ogólnej liczby głosów oraz akcji w kapitale zakładowym spółki.

Przyjmowania zapisów na akcje rozpocznie się 31 maja, a zakończy 1 lipca. Przewidywany dzień transakcji nabycia akcji na GPW to 4 lipca 2024 r.

Podmiotem dominującym wobec wzywającego jest spółka pod firmą Semrush Holdings, Inc. z siedzibą w USA.

Jak podano, po zakończeniu wezwania (niezależnie od jego wyników), zamiarem wzywającego jest wycofanie akcji spółki z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW.

Pod koniec kwietnia Brand24 poinformował, że Semrush, za pośrednictwem spółki zależnej Prowly, stanie się większościowym udziałowcem Brand24 i nabędzie 1.281.999 akcji spółki, stanowiących ok. 57,58 proc. kapitału zakładowego oraz głosów na WZ za ok. 43 mln zł. Jak podawano, łączna wartość transakcji, wraz z earn-out, to ok. 55 mln zł.

W rozliczonej 30 kwietnia transakcji wzywający nabył 1.281.999 akcji spółki po cenie 33,57 zł za akcję oraz zobowiązał się do zapłaty za akcje dodatkowego wynagrodzenia (earn-out) w łącznej wysokości 3 mln USD w podziale na dwie transze, w przypadku spełnienia warunków określonych w umowie sprzedaży akcji.

Pierwsza transza wynagrodzenia w ramach earn-out będzie płatna w terminie do 31 grudnia 2024 r., zaś druga transza w terminie 18 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Wartość earn-outu będzie powiększana o odsetki w wysokości 2,5 proc. w skali roku, naliczane za okres od dnia zawarcia umowy sprzedaży akcji do dnia wypłaty odpowiedniej części earn-outu.

Semrush to platforma SaaS oferująca narzędzia marketingu internetowego. Ma ponad 100 tys. płacących klientów i ponad 1 mln bezpłatnych, zarejestrowanych aktywnych klientów. Po przejęciu Prowly w 2020 roku Semrush posiada 13 oddziałów na całym świecie, w tym w Warszawie.

W poniedziałek na zamknięciu sesji kurs akcji Brand24 wynosił 45,2 zł.

(PAP Biznes), #B24

doa/

Zobacz także: Brand24 SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost