Powstaje gra planszowa Wiedźmin pod okiem CD PROJEKT
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
03 cze 2021, 09:35

Wiedźmin w wersji planszowej okazał się strzałem w dziesiątkę. Trwają dwie zbiórki crowdfundingowe na projekt planszówki

Uniwersum wiedźmińskie, nawet po tylu latach, wciąż budzi spore zainteresowanie. Pokazuje to trwająca zbiórka na Kickstarterze na wersję planszową Wiedźmina, na którą uzbierano już blisko 16 mln zł.

The Witcher: Old World, bo taką nazwę nadano wersji planszowej gry, jest tworzona przez Łukasza Woźniaka. Jego prace są oczywiście nadzorowane przez CD PROJEKT oraz firmę Go On Board. Planszówka osadzona w wiedźmińskim uniwersum ma zadebiutować na rynku w czerwcu 2022 roku.

Aktualnie trwa kampania crowdfundingowa na platformie Kickstarter, w ramach której planowano pozyskać 1,1 mln zł (250 tys. EUR). Zbiórka została ufundowana w zaledwie 19 minut od startu. Do zakończenia kampanii pozostało już 8 dni, a pozyskana kwota to już około 16 mln zł. Inicjatywę wsparło około 32 tys. inwestorów.

Wiedźmin Kickstarter

Źródło: Kickstarter (2.06.2021)

Zobacz także: Polskie zbiórki crowdfundingowe znów podbijają platformę Kickstarter

Wiedźmin podbił Kickstartera

Wiedźmin pod każdą postacią świetnie się sprzedaje, dlatego sukces gry planszowej na Kickstarterze był z góry przesądzony. Twórcą wersji planszowej jest Łukasz Woźniak, który pod nadzorem CD PROJEKT oraz Go On Board zaprezentuje w przyszłym roku The Witcher: Old World. Akcja planszówki będzie toczyć się na wiele lat przed przygodami Geralta z Rivii.

Kwota, którą planowano pozyskać to 1,1 mln zł. Wystarczyło 19 minut, aby sfinansowano kampanię, która potrwa jeszcze 8 dni. Obecnie na koncie twórców wersji planszowej Wiedźmina jest już około 16 mln zł, a kwota cały czas rośnie. Według planów, od czerwca do października br. gra ma się znaleźć w fazie preprodukcji, a po tym czasie trafić do docelowej produkcji. Wysyłka planowana jest na czerwiec 2022 roku.

Osoby wspierające kampanię, a jest ich już ponad 31 tys., mogą liczyć na dodatkowe „stretch goale”. Twórcy planszówki przewidują wydanie dwóch wersji gier – standard oraz deluxe. Pierwsza będzie kosztować 289 zł, a rozszerzona 519 zł.

Co ciekawe, na ten sam projekt uruchomiono równolegle drugą zbiórkę na portalu zagramwto.pl. To typowa strona wspierająca zbiórki na gry planszowe. Podobnie jak na Kickstarterze, do zakończenia kampanii zostało 8 dni. Na koncie jest już ponad 3 mln zł. Tutaj zakładano pozyskanie 100 tys. zł.

Wiedźmin zagramwto

Źródło: zagramwto.pl

A na koniec przypomnimy tylko, że twórcą sagi o Wiedźminie jest Andrzej Sapkowski. Na podstawie jego książek powstały gry od CD PROJEKT, które dotychczas sprzedano w ponad 50 mln egzemplarzy. Następnie w 2019 roku powstał serial na Netflixie, a teraz wiele osób liczy na czwartą odsłonę Wiedźmina w wersji cyfrowej…

Zobacz także: Wyniki finansowe CD PROJEKT za I kwartał 2021 - zysk netto zdecydowanie poniżej oczekiwań analityków

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.