Bank Handlowy wypłaci najwyższą dywidendę od 18 lat
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
17 mar 2023, 19:11

Bank Handlowy wypłaci najwyższą dywidendę od 18 lat

Bank Handlowy otrzymał pozytywną opinię od KNF dotyczącą możliwości podziału zysku. Zarząd zarekomendował więc przeznaczenie 75% zysku na dywidendę. Będzie to jedna z najwyższych wypłat od lat.

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że Bank Handlowy spełnia wszystkie podstawowe kryteria i udzieliła zalecenia na wypłatę do 100% zysku netto. Zarząd zdecydował jednak o przeznaczeniu 75% jednostkowego zysku na dywidendę. Na wypłatę dla akcjonariuszy przeznaczone będzie 1,18 mld zł, co przekłada się na wypłatę w wysokości 9 zł na akcję.

Dzień dywidendy został ustalony na 8 maja, a termin jej wypłaty na 15 maja. Jednak aby w jej wypłacie uczestniczyć, należy posiadać akcje po sesji w dniu 4 maja.

Najwyższa dywidenda od 18 lat

Bank Handlowy może pochwalić się regularną wypłatą zysków aż od 1998 r. z przerwami w czasach kryzysu i pandemii, czyli w latach 2009 i 2020.

Tym razem akcjonariusze otrzymają wypłatę wysokości 9 zł na akcję, czyli o 65% więcej niż w ubiegłym roku i najwięcej od roku 2005 kiedy inwestorzy otrzymali dywidendę w wysokości 11,97 zł na akcję.

Stopa dywidendy, przy kursie zamknięcia piątkowej sesji, wynosi obecnie 11,42%, co plasuje propozycję zarządu jako jedną z najatrakcyjniejszych wypłat ogłoszonych do tej pory.

Dywidendy Bank Handlowy

Dywidendy Bank Handlowy

Zobacz także: Dywidendy, lista wypłat, artykuły, analizy w Strefie Inwestorów


 

Jak znaleźć idealną spółkę dywidendową
w 4 krokach

Pobierz teraz darmowy raport i dowiedz się, które 16 spółek z GPW spełnia kryteria idealnej spółki dywidendowej.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.