RPP obniża stopy procentowe. Które spółki i sektory na tym skorzystają, i czy hossa na GPW będzie dalej trwała? [Webinar specjalny]
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
11 wrz 2023, 07:34

Webinar Specjalny: RPP obniża stopy procentowe. Które spółki i sektory na tym skorzystają?

Dokładnie rok po ostatniej podwyżce stóp procentowych, RPP rozpoczęła cykl obniżek. Zmianę kierunku polityki monetarnej rozpoczęła się dynamicznie od obniżki stopy procentowej aż o 75 pb. Wywołało to spore tąpnięcie i zamieszanie, a to oznacza, że na rynku mamy duże zmiany i potencjalne okazje.

Często tego rodzaju zawirowania stanowią fundament pod duże i dynamiczne ruchy rynkowe. O tym, co rozpoczęcie cyklu obniżek stóp procentowych oznacza dla giełdy i kto może być ich największym beneficjentem porozmawiamy na najbliższym webinarze specjalnym. Spotkanie odbędzie się już w najbliższą środę, 13 września 2023 r. o godz. 18:30.

Kliknij tutaj,  aby zarejestrować się na webinar

Kto najmocniej skorzysta na obniżkach stóp procentowych?

Ostatnia podwyżka stóp procentowych miała miejsce dokładnie rok temu. Wystarczył zaledwie rok aby RPP zdecydowało się na rozpoczęcie obniżek i to bardzo dynamicznych. Co te nerwowe ruchu mogą oznaczać dla rynku i kto może na tych zmianach stracić i zyskać.

Plan webinaru:

  • Co rozpoczęcie cyklu obniżek stóp procentowych oznacza dla GPW i rynku walutowego?
  • Jak należy interpretować dynamikę tych zmian?
  • Jakie spółki i sektory mogą najmocniej stracić na rozpoczęciu obniżek stóp procentowych?
  • Jakie spółki i sektory mogą najmocniej zyskać na rozpoczęcie obniżek stóp procentowych?

Zarejestruj się na webinar

Na webinar, który odbędzie się już w najbliższą środę, 13 września 2023 r. o godz. 18:30 wymagana jest wczesniejsza, bezpłatna rejestracja:

Kliknij tutaj,  aby zarejestrować się na webinar

Nabór do Strefy Inwestorów

Nabór do Strefy Inwestorów 2023

Do 14 września 2023 r. trwa nabór do Strefy Inwestorów. To jedyny moment, w którym można dołączyć do grona członków Strefy Inwestorów. Sprawdź szczegóły i dołącz teraz.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.