Premiera Japanese Drift Mastera coraz bliżej. Gaming Factory oczekuje sprzedaży 700-800 tys. kopii w rok
Obrazek użytkownika Gabriel Uryniuk
01 lip 2024, 14:56

Premiera Japanese Drift Mastera coraz bliżej. Gaming Factory oczekuje sprzedaży 700-800 tys. kopii w rok

Studio przygotowuje się do debiutu swojej największej produkcji, który powinien nastąpić w IV kw. Ważnym wydarzeniem będzie wypuszczenie 18 lipca prologa Japanese Drift Master: Rise of the Scorpion.

Japanese Drift Mastera (JDM), czyli realistyczny symulator driftingu, aktualnie ma na swojej liście życzeń Steam ponad 560 tys. graczy. Do momentu premiery giełdowe studio Gaming Factory szacuje, że grono to powiększy się do 700-800 tys. osób. 18 lipca nastąpi premiera prologa o tytule JDM: Rise of the Scorpion.

Zobacz także: 18 lipca premiera prologu JDM: Rise of the Scorpion. Gaming Factory prezentuje zapowiedź tytułu

Garść danych technicznych

Aktualnie najmocniej produkcją mają się interesować gracze z USA oraz Japonii i to na tych rynkach swoje działania marketingowe chce skupić Gaming Factory. Łącznie nad tytułem pracować ma ponad 60 osób, z czego 44 zajmuje się produkcją JDM. Prezes studia Mateusz Adamkiewicz szacuje, że całkowity budżet symulatora wyniesie 6-7 mln zł. Przypomnijmy, że firma podpisała już umowę z singapurskim 4Divinity, który za wydanie gry na rynkach azjatyckich zapłacił 1,3 mln dolarów.

10 gier spółek notowanych na GPW z największą wishlistą

JDM wishlista

Źródło: Gaminganalytics.info

Cena Japanese Drift Mastera ma opiewać na 35 dolarów. Jak wspominał prezes Adamkiewicz, szacunek sprzedaży na poziomie 700-800 tys. kopii w rok po debiucie na rynku pokrywa się z poziomem wishlisty, który spółka chciałaby osiągnąć w dniu premiery. Z kolei według singapurskiego wydawcy, do końca roku sprzedaż JDM ma wynieść 300-600 tys. egzemplarzy.

Kampania ma zapewnić wprawionemu graczowi 30 godzin rozgrywki, jednak pamiętać trzeba, że będzie to gra z otwartym światem, a twórcy zamierzają ją rozwijać m.in. o dodatki i eventy. Podczas premiery ma być dostępna pierwsza iteracja trybu multiplayer, natomiast pełnego trybu można spodziewać się w rok po premierze JDM. Ambicją twórców jest także pojawienie się gry na konsolach w maksimum 12 miesięcy od premiery.

Zobacz także: Gaming Factory znalazło wydawcę gry Japanese Drift Master w Azji. Umowa jest nietypowa mówi Mateusz Adamkiewicz

Trudne rozmowy z partnerami

Gaming Factory w tym momencie toczy rozmowy z czterema największymi japońskimi producentami aut, chcąc pozyskać licencje na wykorzystanie ich marek w produkcji. Jak zaznacza Adamkiewicz, sprawy posuwają się powoli ze względu na brak renomy studia, co powoduje, że niektóre spółki oczekują danych sprzedażowych przed podpisaniem umowy. Dotychczas w grze obecne są trzy modele marki Subaru, a dwa kolejne mają być w produkcji.


Premiera JDM ma nastąpić w IV kw. już po rynkowym debiucie wyścigowej gry Test Drive Unlimited Solar Crown, której wydawcą jest francuski Nacon. Studio zamierza stopniowo budować popularność rozgrywki poprzez m.in. udostępnienie 18 lipca prologa oferującego przetestowanie około 15% zawartości gry oraz publikacje gameplay. Spółka chce być też obecna na branżowych targach jak Gamescom czy PAX.

Zobacz także: Gaming Factory rusza z emisją akcji. Spółka liczy na zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych

Roszady w grupie trwają

Kilka dni temu Gaming Factory za kwotę ponad 435 tys. zł nabyło od Ultimate Games niemal 38% akcji Demolish Games, twórcy serii gier Demolish&Build.

„Widzimy trzy zalety tej transakcji. Demolish Games dysponuje zespołem doświadczonym w pracy z silnikiem Unity, co pomoże nam przy tworzeniu Pizza Simulatora. Co więcej, spółka jest przed premierą trzeciej części Demolish&Build, a pakiet niemal 40% akcji nabywamy w bardzo korzystnej cenie” stwierdził podczas konferencji prezes Adamkiewicz.

Przypomnijmy, że niemal jednocześnie spółka poinformowała o sprzedaży ponad 22% akcji studia Asmodev. To właśnie z tych środków sfinansowany ma być zakup walorów Demolish Games.

Oprócz wspomnianych transakcji, Gaming Factory zapowiedziało, że w przyszłości na giełdzie może pojawić się spółka z grupy o nazwie Quest Craft, czyli twórcy Ghost Keepera. Premiera produkcji zapowiedziana jest na 2025 r.

Notowania Gaming Factory w ciągu ostatnich 12 miesięcy

Gaming Factory wykres (2)

Zobacz także: Gaming Factory reorganizuje strukturę Grupy Kapitałowej – spółka inwestuje w Demolish Games

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
  • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
    • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
    • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
  • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
  • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
  • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
  • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
  • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
  • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost