Premiera Drug Dealer Simulatora 2 najlepszą w historii Movie Games
Obrazek użytkownika Gabriel Uryniuk
02 lip 2024, 14:11

Premiera Drug Dealer Simulatora 2 najlepszą w historii Movie Games. Studio skupi się na rozwoju kluczowego IP

Druga odsłona symulatora handlarza narkotyków sprzedała się dotychczas w ponad 100 tys. egzemplarzy, gromadząc jednocześnie dobre oceny. W najbliższym czasie spółka skoncentruje się na dalszych pracach nad uniwersum Drug Dealer Simulatora.

Podczas piątkowego czatu inwestorskiego prezes Movie Games Mateusz Wcześniak odpowiadał także na pytanie dotyczące polityki dywidendowej, planów rozwoju IP oraz potencjalnych nowych produkcji studia.

Zobacz także: "Premiera DDS 2 jest zdecydowanie najlepszą premierą w historii Movie Games, czyniąc tym samym naszą sytuację najlepszą jaką była kiedykolwiek" - relacja z czatu z prezesem zarządu Movie Games

Dobre rezultaty

Przypomnijmy, że Drug Dealer Simulator 2 (DDS 2) pojawił się na rynku 20 czerwca. Najwyższy peak graczy na poziomie 9,1 tys. osiągnięto w niedzielę po premierze. Klienci cały czas mogą kupić bundle pierwszej i drugiej części za 85 zł, podczas gdy cena wyłącznie DDS 2 opiewa na 88 zł. Warto zaznaczyć, że premiera oraz promocje spowodowały, że społeczność zainteresowała się pierwszą odsłoną tytułu. Do 1 lipca sprzedaż DDS 1 sięgnęła 66 tys. sztuk.

Trzeba zauważyć, że przebieg pierwszych dni po premierze również był interesujący. Na początku rozgrywka przyciągała dużą liczbę graczy, jednak w ślad za tym nie podążały dobre recenzje. Przez moment negatywnych ocen było więcej niż pozytywnych. W następnych godzinach zaczęło się to jednak zmieniać na korzyść studia, a aktualnie spośród 2,3 tys. recenzji, 73,5% jest pozytywnych.
 

Liczba graczy Drug Dealer Simulatora 2 od premiery

Liczba graczy DDS 2

Źródło: Steamdb
 

„Obecnie jesteśmy zadowoleni z tego etapu premiery. Z naszej perspektywy pierwszy tydzień to jest dopiero początek i nie jest to moment do świętowania. Skupiamy się na dalszej intensywnej pracy i walce o sprzedaż. Chciałbym, aby pod koniec roku w równie entuzjastycznym nastroju móc podsumować osiągnięcia i sprzedaż. Mogę zaznaczyć, że poprzeczkę stawiamy sobie jeszcze wyżej niż w wypadku premiery, która miała miejsce siedem dni temu” skomentował podczas czatu inwestorskiego Wcześniak.

Zobacz także: Drug Dealer Simulator 2 pozytywnie zaskoczył rynek. Notowania Movie Games rosną o ponad 20%

Najważniejsze prace nad IP

W tym momencie studio w pełni skupia się na zapewnieniu jak najlepszej jakości DDS 2. Jednocześnie podkreślono, że spółka ma określoną wizję oraz strategię rozwoju produktu.

„Premiera DDS 2 jest zdecydowanie najlepszą premierą w historii Movie Games, czyniąc tym samym naszą sytuację najlepszą, jaka była kiedykolwiek. Samo potwierdzone zainteresowanie IP sprawia, że widać również bardzo pozytywnie perspektywy na przyszłość. Już na tym etapie mamy dokładnie zaplanowane działania dotyczące m.in. marketingu, produkcji i samych premier. Aktywne rozwijanie uniwersum i poważne traktowanie graczy zawsze procentuje” dodał prezes Movie Games.
 

Najchętniej kupowane polskie gry na Steam

DDS 2 bestsellers

Źródło: Gaminganalytics.info
 

Jednym z takich działań z pewnością będzie premiera dodatku do DDS 1 o nazwie Narcos. Niestety, data jego premiery cały czas nie jest znana. W tym momencie nie ma też pewności co do pojawienia się DDS 2 na konsolach.

„Mamy nadzieje, że odbiór drugiej części może pozytywnie wpłynąć na prowadzone przez nas rozmowy z Sony i Microsoftem. Na chwilę obecną mogę tylko tyle powiedzieć” skwitował Wcześniak. Podkreślił jednocześnie, że spółka nie wyklucza powrotu do wypłaty dywidendy w przyszłych latach.

Zobacz także: Drug Dealer Simulator 2, wyczekiwana kontynuacja przeboju od Movie Games, zadebiutuje w czwartek o 17:00 na platformie Steam

Premiera udana ale kurs spada

W dzień po rynkowym debiucie DDS 2 notowania Movie Games wystrzeliły w górę o ponad 22%. Następne dni przyniosły m.in. raporty dotyczące sprzedaży gry w tydzień po premierze oraz przekroczenia progu 100 tys. sprzedanych kopii. Można się więc spodziewać, że w przyszłości komunikaty na ten temat będą pojawiać się co około 50 tys. sprzedanych kopii.

Mimo dobrych informacji, we wtorek po południu za walor studia trzeba zapłacić 25,5 zł, czyli mniej niż przed premierą DDS 2. Omawiając notowania Movie Games w ostatnich tygodniach trzeba podkreślić, że 24 czerwca fundacja rodzinna Mateusza Wcześniaka zdecydowała się sprzedać pakiet około 130 tys. akcji studia za ponad 5,1 mln zł. Jak udało nam się potwierdzić, choć w systemie ESPI widnieją dwa komunikaty, w rzeczywistości doszło do sprzedaży jednego pakietu. Za walor zapłacono 40,26 zł, znacząco powyżej ceny rynkowej. Podczas czatu inwestorskiego Wcześniak zaznaczył, że nie zamierza dokonywać kolejnych transakcji.
 

Notowania Movie Games od 19 października 2023 r.

MOV wykres (3)


Jednocześnie pamiętajmy, że w ramach uchwalonego w kwietniu programu motywacyjnego, prezes objął ponad 222 tys. akcji nowej emisji po cenie 1 zł, a łącznie w ramach emisji akcji serii I przydzielono osobom związanym ze studiem ponad 0,5 mln walorów. Jeśli zmaterializuje się warunek sprzedaży 150 tys. egzemplarzy DDS 2, przestaną obowiązywać umowy lock-up dotyczące 33% posiadanych akcji przez osobę uprawnioną.

Zobacz także: Movie Games zadowolone z wersji demo Drug Dealer Simulatora 2. Tytuł przyciąga zainteresowanie graczy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost