cyber_Folks z dużym potencjałem wzrostu. Analitycy rekomendują kupuj akcje spółki
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
12 wrz 2023, 10:54

cyber_Folks z dużym potencjałem wzrostu. Analitycy rekomendują kupuj akcje spółki i spodziewają się kolejnych ruchów na rynku M&A

Sezon wydawania rekomendacji rozpoczął się na dobre. Tym razem spółka cyber_Folks, wcześniej znana jako R22, otrzymała rekomendację „kupuj” od BM mBanku z ceną docelową na poziomie 95 zł. Całą rekomendację można przeczytać TUTAJ.

Aby na bieżąco otrzymywać raporty analityczne, zapisz się do newslettera Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego GPW.

Inwestorzy mogą pamiętać jeszcze grupę R22, która od lat prężnie rozwija się w obszarze cyfryzacji. Spółka w swojej działalności wspiera małe, średnie i duże przedsiębiorstwa w ich obecności w internecie czy automatyzacji procesów biznesowych. cyber_Folks początkowo był marką, która integrowała w jeden brand ponad 15 marek hostingowych i domenowych grupy. Pod koniec lipca oficjalnie zmieniono nazwę firmy, a BM mBanku wydał pierwszą rekomendację dla spółki.

Zobacz także: Cała rekomendacja dla cyber_Folks

Pierwsza rekomendacja dla cyber_Folks to zalecenie „kupuj” z ceną docelową na poziomie 95 zł. Raport został wydany 5 września, jeszcze przy kursie 73,20 zł, co oznacza blisko 30% potencjał wzrostu. „To, co najbardziej podoba nam się w cyber_Folks, to: dobrze zróżnicowana baza klientów, szeroka obecność międzynarodowa, bardzo dobre opinie klientów z NPS >70 proc., bogate doświadczenie w przeprowadzaniu transakcji typu M&A, oraz duży potencjał generowania gotówki” – napisano w rekomendacji.

Notowania cyber_Folks

CYBERFOLKS-WYKRES

Zobacz także: Atende z nową rekomendacją. Spółka z branży IT może poprawić przychody i wrócić do wypłaty dywidendy

Duży potencjał cyber_Folks

Wcześniej R22, teraz już cyber_Folks. Spółka, która na co dzień wspiera swoich klientów, jeżeli chodzi o obecność w internecie. Warto podkreślić, że firma obsługuje już ponad 250 tys. klientów m.in. w zakresie narzędzi dla e-commerce, hostingu i domen. W I półroczu br. spółka odnotowała 227,3 mln zł przychodów, czyli o 33% więcej rdr, a zysk netto wyniósł 34,0 mln zł, co przekłada się na wzrost o 92% rdr).

„Rośniemy bardzo szybko, działamy globalnie i jesteśmy dochodowi. To znajduje odzwierciedlenie nie tylko we wzroście kursu, ale też w drodze do zostania spółką klasyfikowaną do indeksu mWIG40 (..) dzisiaj w sWIG80 jesteśmy już na pozycji 10 i wierzymy, że w niedalekiej przyszłości uda nam się dołączyć do mWIG40” – mówił Jakub Dwernicki, prezes cyber_Folks podczas konferencji wynikowej.

Analitycy BM mBanku widzą spory potencjał w spółce. Jej atutami są m.in. zróżnicowana baza klientów, obecność na międzynarodowych rynkach czy doświadczenie na rynku M&A. W rekomendacji prognozowana EBITDA na rok 2023/2024 dla cyber_Folks będzie 8 proc./12 proc. powyżej konsensusu rynkowego. Analitycy spodziewają się również, że spółka będzie dalej aktywna na rynku przejęć.

cyber folks prognozy

Źródło: BM mBank

Również 11 września BM mBanku wydał rekomendację dla spółki Vercom z zaleceniem „trzymaj” i ceną docelową na poziomie 67,40 zł. Mimo że analitycy dostrzegają przewagę spółki na tle konkurencji, to ich zdaniem potencjał wzrostu został już w dużej mierze wyczerpany.

Zobacz także: Marvipol Development czeka solidne odbicie w sprzedaży mieszkań. Analitycy Ipopemy rekomendują kupuj akcje dewelopera z GPW

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.