Konferencja XII FSK: Odpowiedzialność organów w ramach spółki i grupy kapitałowej (transmisja online) | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
03 paź 2022, 14:52

Konferencja XII FSK: Odpowiedzialność organów w ramach spółki i grupy kapitałowej (transmisja online)

5 października br. w Sali Notowań warszawskiej GPW Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych wraz z partnerami: EY, GPW, KMD.Legal, Wardyński i Wspólnicy oraz Unicomp-WZA, organizuje konferencję pt. "XII: FSK: Odpowiedzialność organów w ramach spółki i grupy kapitałowej". Konferencja ma charakter hybrydowy, możliwy jest udział fizyczny oraz uczestnictwo online.

Podczas spotkania zostaną omówione takie zagadnienia, jak:

  • Zmiany w KSH - zasady funkcjonowania organów na nowo (Zakładane skutki nowego określenia w KSH zasad funkcjonowania organów: staranności, lojalności i poufności; Wprowadzenie zasady osądu biznesowego z punktu widzenia dokumentacji sposobu ochrony członka zarządu; Próba praktycznej wykładni pojęcia Tajemnica Spółki dla funkcjonowania spółki kapitałowej)
     
  • Grupa kapitałowa w świetle zmian w KSH (Zalety i wady formalnego tworzenia grupy kapitałowej; Decyzje i dokumenty konieczne do utworzenia grupy; Najważniejsze ryzyka i sposoby ich minimalizacji)
     
  • Wpływ sankcji gospodarczych na spółki giełdowe (Wpływ sankcji nałożonych na Rosję i Białoruś na firmy w Polsce; Jak sankcje wpływają na relacje pomiędzy podmiotami gospodarczymi; Kto w spółce jest odpowiedzialny za praktyczne wdrożenie obowiązków sankcyjnych)
     
  • Najpilniejsze działania ograniczające potencjał sporów (Uporządkowanie relacji pomiędzy organami w spółce; Uporządkowanie relacji pomiędzy spółkami w grupie; Procedury dla sygnalistów w grupach kapitałowych)

FORUM SPORÓW KORPORACYJNYCH to przede wszystkim miejsce wymiany doświadczeń związanych z pracą w dziale prawnym spółki giełdowej, a w szczególności umiejętnym zarządzaniem sporami na linii akcjonariusze-rada nadzorcza-zarząd. Uczestnicy będą mogli również zaktualizować swoją wiedzę w zakresie najważniejszych obszarów dotyczących relacji prawno-biznesowych.

Źródło: Spółka, #SEG

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości