Tpay z obsługą e-płatności dla Pekao Leasing | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
03 paź 2022, 10:56

Tpay z obsługą e-płatności dla Pekao Leasing

Pekao Leasing udostępniło swoim klientom moduł płatności online. Nowa funkcjonalność jest obsługiwana przez operatora płatności Tpay.

Wprowadzone przez Pekao Leasing udogodnienie to odpowiedź firmy na potrzeby klientów prowadzących biznes. Moduł oferowany przez Tpay spełnia wszystkie niezbędne wymagania w zakresie płatności za zobowiązania leasingowe.

Za pośrednictwem Portalu Klienta można dokonać płatności w walucie PLN – po przyjęciu środków następuje zaksięgowanie i rozliczenie wpłaty. Usługa jest bezpłatna – Pekao Leasing nie pobiera prowizji. Płatność jest natychmiastowa – po przyjęciu wpłaty następuje automatyczne zaksięgowanie i rozliczenie faktury.

- Otrzymujemy od naszych klientów pozytywny feedback po uruchomieniu płatności online. To dodatkowy motywator do korzystania z Portalu Klienta, gdzie stale poszerzamy zakres funkcjonalności i staramy się budować przywiązanie użytkownika. Niewątpliwie wdrożenie to przyczyniło się do optymalizacji procesu rozliczania wpłat i stanowi dla nas narzędzie wspierające rozwój kultury płatniczej – komentuje Krzysztof Zgorzelski, Prezes Zarządu Pekao Leasing.

- Cieszymy się ze współpracy z Pekao Leasing i możliwości obsługi płatności online dla naszego Partnera. Od początku naszej działalności uważnie obserwujemy rynek i reagujemy na jego potrzeby, koncentrując się na wdrażaniu rozwiązań przyspieszających rozwój e-płatności. Błyskawiczne działanie oraz nieograniczony i zdalny dostęp do usług, przy jednocześnie zapewnionym bezpieczeństwie to wymagania w zakresie płatności za zobowiązania leasingowe, które spełnia moduł Tpay – podkreśla Paweł Działak, CEO & co-founder Tpay, operatora płatności online.

– Moduł płatności online obsługiwany przez Tpay to kolejny – po wprowadzeniu w aplikacji „Moja Biedronka” płatności BLIKIEM bez użycia kodu i wdrożeniu nowego systemu płatności online dla PZU – owoc współpracy między Bankiem Pekao S.A. a operatorem płatności – mówi Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Kanałów Zdalnych w Banku Pekao.

Pod koniec 2020 r. Tpay i Bank Pekao rozpoczęli historyczną współpracę. Już w pierwszej połowie 2021 r., klienci obu firm mieli dostęp do rozwiązań odpowiadających na aktualnie największe wyzwania branży e-commerce.

O Tpay:

Tpay to flagowy produkt Krajowego Integratora Płatności S.A., który działa na polskim rynku płatności online od ponad 12 lat. Spółka ma status Krajowej Instytucji Płatniczej i jest podmiotem regulowanym przez KNF. KIP jako pierwszy w Polsce wdrożył Google Pay i Visa Checkout (aktualnie Kliknij i zapłać z Visa), doceniany jest również za innowacyjny i zwiększający konwersję Widget One Click oraz płatności BLIK w komunikatorach społecznościowych. Spółka współpracuje z ponad 90 tys. zarejestrowanych podmiotów. Swoim klientom zapewnia takie metody płatności, jak m.in. przelewy online, karty płatnicze, portfele elektroniczne (PayPal, Google Pay, Apple Pay, Kliknij i zapłać z Visa), płatności odroczone, płatności ratalne oraz płatności mobilne za pomocą kodów QR i BLIK. System umożliwia pełną automatyzację przyjmowania płatności i bezzwłoczną realizację zamówień. Na mocy decyzji KNF z 31 lipca 2020 r., KIP świadczy usługi inicjowania transakcji płatniczej (PIS) oraz dostępu do informacji o rachunku (AIS), czyli tzw. otwartej bankowości. Tpay, dzięki synergii z Bankiem Pekao S.A., zapewnia również przedsiębiorcom kompleksowy ekosystem usług płatniczo-finansowych.

O Pekao:

Bank Pekao, założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ponad 270 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 6,1 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest na drugim miejscu wśród 50 najbardziej odpornych banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA). Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.

Źródło: Spółka, #PEO

Zobacz także: Bank Pekao SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości