Jak inwestować w pre-ipo w startupy, scaleupy i crowdfunding? Konferencja online: Inwestowanie w Startup & Scaleup - wiosna 2022
Obrazek użytkownika Webinary
21 kwi 2022, 11:31

Konferencja online: Inwestowanie w Startup & Scaleup - wiosna 2022. Jak inwestować w pre-ipo?

Crowdfunding na przestrzeni ostatnich lat stał się chętnie wybieraną formą pozyskiwania finansowania, głównie przez startupy. Na polskim rynku pojawiło się sporo nowych platform umożliwiających pozyskiwanie kapitału w tego rodzaju kampaniach. Jednak nie każda zbiórka kończy się powodzeniem, a podczas konferencji online „Inwestowanie w Startup & Scaleup - wiosna 2022” zaprezentują się spółki, które już zorganizowały z sukcesem kampanie jak i te, które dopiero przygotowują się do crowdfundingu. Na koniec odbędzie się debata na temat inwestowania w startupy oraz samego rynku crowdfundingowego.

Finansowanie społecznościowe stało się popularną metodą startu działalności dla młodych spółek. W pandemicznym 2020 roku rynek crowdfundingu przeżywał znaczące ożywienie, jednak teraz ten entuzjazm opadł. Co dalej z inwestowaniem w pre-ipo w startupy i scaleupy? Jakie projekty mają szanse na rozwój i wzrost? Podczas konferencji „Inwestowanie w Startup & Scaleup - wiosna 2022” postaramy się udzielić odpowiedzi na te pytania. Ponadto, swoje modele biznesowe oraz plany rozwoju przedstawi 5 spółek: REAKTO, Holo4Labs, Illusion Ray, E-Waterbus oraz Neutrino.

Zarówno REAKTO oraz Holo4Labs przeprowadziły już kampanie crowdfundingowe na platformie Smartfunds. Natomiast Illusion Ray, E-Waterbus oraz Neutrino przygotowują się rozpoczęcia zbiórek. Zostaną one przeprowadzone na platformie NavigatorCrowd w najbliższym czasie.

26 kwietnia 2022 roku o godz. 10:00 odbędzie się konferencja online „Inwestowanie w Startup & Scaleup - wiosna 2022”. Każda ze spółek najpierw zaprezentuje działalność firmy oraz przedstawi plany rozwoju, a następnie odpowiedzą na pytania inwestorów. Na koniec odbędzie się debata poświęcona inwestowaniu w startupy oraz rynku crowdfundingowemu.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Konferencja będzie streamowana na kanałach YouTube Strefy Inwestorów, Facebooku, Twitterze oraz Linkedinie. Podczas spotkań będzie można zadawać pytania przedstawicielom spółek.
 

Harmonogram wydarzenia

Konferencja online „Inwestowanie w Startup & Scaleup - wiosna 2022” odbędzie się we wtorek 26 kwietnia 2022 roku o godz. 10:00 i potrwa do godz. 14:15. Każda ze spółek będzie mieć 45 minut, z podziałem 30 minut na prezentację oraz 15 minut na sesję Q&A.

  • 10:00-10:45 REAKTO, Wojciech Stawiarski
  • 10:45-11:30 Illusion Ray, Łukasz Smaga i Marcin Kobylecki
  • 11:30-12:15 E-Waterbus, dr hab. Wojciech Moćko i Piotr Kiljańczyk
  • 12:15-13:00 Neutrino, dr inż. Waldemar Maj
  • 13:00-13:45 Holo4Labs, Przemysław Budnicki
  • 13:45-14:15 Debata na temat inwestowania w startupy/rynku crowdfundingowego – Artur Granicki, Navigator Crowd oraz Paweł Biedrzycki, Strefa Inwestorów
     

220420 Inwestowanie w startupy

Informacje na temat spółek

REAKTO – polski startup znajdujący się na wczesnym etapie rozwoju. Spółka zajmuje się tworzeniem i kompleksową obsługą systemu szybkiego reagowania dla agencji ochrony oraz ich klientów - indywidualnych i biznesowych. Obecnie rozwija autorską usługę pozwalającą na półautonomiczne (docelowo również autonomiczne) loty patrolowe i interwencyjne za pomocą bezzałogowych statków powietrznych. Prezesem spółki jest Wojciech Stawiarski, posiadający wieloletnie doświadczenie w zakresie projektowania systemów informatycznych w środowiskach o wysokiej dostępności i wysokiej wydajności. REAKTO rozważa debiut giełdowy w 2023 roku.

Illusion Ray – niezależne studio gamedev kierowane przez Łukasza Smagę, który w 2020 roku jako pierwszy Polak otrzymał międzynarodową nagrodę Webby Awards. Studio wydało już pierwszą produkcję The Beast Inside stanowiąca połączenie gry przygodowej i horroru. Zespół składa się z doświadczonych osób, pracujących poprzednio m.in. dla Platige Image czy Techlandu. Studio pracuje obecnie nad nową grą Wardogz z gatunku action adventure, opartą na otwartym uniwersum, której premiera zaplanowana jest na 2023 rok.

eWave / E-Waterbus – eWave to twórca przełomowych łodzi elektrycznych, a także silników elektrycznych do łodzi motorowych i baterii do pojazdów elektrycznych. Spółkę tworzy doświadczony zespół z kilkunastoletnim doświadczeniem w produkcji i sprzedaży łodzi motorowych, a spółka w 2021 roku pozyskała dofinansowanie NCBR na budowę następnej klasy elektrycznych silników do łodzi motorowych o dużej mocy.

Neutrino – Neutrino Geologia pozwoli na radykalne skrócenie czasu i obniżenie kosztów poszukiwań geologicznych. Technologia Neutrino Geology, może kilkakrotnie obniżyć liczbę potrzebnych wierceń, co może radykalnie skrócić czas i koszty poszukiwań geologicznych. Celem głównym Neutrino jest opracowanie i przygotowanie do wdrożenia nowej, innowacyjnej metody geologii rozpoznawczej, zastosowanej do eksploracji surowców energetycznych (ropa naftowa czy gaz ziemny) oraz dużej części surowców krytycznych np. metali ziem rzadkich czy złóż IOCG [tlenki żelaza, miedź, złoto]. Zastosowanie Neutrino Geologii może mieć szczególne znaczenie w przypadku obszarów, w których wiercenia są szczególnie drogie lub niemożliwe do szerokiego stosowania ze względów na szczególną ochronę ekologiczną.

Holo4Labs – spółka technologiczna, która oferuje zaawansowane rozwiązanie z zakresu rozszerzonej (Augmented Reality) i mieszanej rzeczywistości (Mixed Reality), istotnie usprawniające pracę różnego rodzaju laboratoriów. Spółka jest twórcą oprogramowania, działającego na goglach rozszerzonej rzeczywistości HoloLens 2, produkcji Microsoftu. Holo4Labs tworzy grupa doświadczonych menadżerów i programistów, wspieranych przez radę doradczą, reprezentującą głównego właściciela spółki. Produkt Holo4Labs oferowany jest wszystkim laboratoriom, zarówno tym dedykowanym kontroli jakości (np. laboratoria przy-produkcyjne), jak i centrom R&D. Może być używany zarówno przez laboratoria wewnętrzne jak i laboratoria kontraktowe.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.