Najlepszy fundusz inwestycyjny świata Medallion zarobił w I kwartale 39%

Najlepszy fundusz inwestycyjny świata Medallion Jima Simonsa nie zawodzi. W I kwartale zarobił 39%

24% - tyle zarobił legendarny fundusz Medallion matematyka i miliardera Jima Simonsa w I kwartale tego roku, podał „The Wall Street Journal”.

Fundusz Medallion nie zawodzi. Co roku od wielu lat generuje bardzo przyzwoite zyski. Rok 2020 zapewne też zakończy nad kreską, skoro w I kwartale – mimo koronawirusowego krachu – zarobił 39% (24% po opłatach).

Zobacz także: George Soros i Jim Simons zarobili krocie na wzroście akcji spółki Tesla

W marcu Medallion zarobił blisko 10%

Fundusz Medallion w samym marcu zarobił blisko 10%. Jest to wynik imponujący, biorąc pod uwagę to, co działo się na giełdach. W I kwartale jego zysk wyniósł 39% przed opłatami. Tym samym wypadł on bardzo dobrze na tle innych funduszy hedge. Co prawda Eurekahedge Hedge Fund Index (wskaźnik pokazujący zachowanie funduszy hedge) pobił w marcu swój benchmark, czyli MSCI AC World Index, o 9,22 pkt. proc., ale spadł o 4,77%, przy czym S&P500 w tym czasie zanurkował o 12,5%. 

W funduszu Medallion – zarządzanym przez firmę Renaissance Technologies założoną przez matematyka Jima Simonsa – znajduje się 10 mld USD. Do tego funduszu nie można już włożyć pieniędzy, chyba że jest się znajomym Jima Simonsa albo pracownikiem Renaissance Technologies.

Zobacz także: Fundusz inwestycyjny ucznia Taleba zarobił ponad 3 600% na koronawirusowym krachu

Fundusz prognozuje nadchodzącą dużą zmienność na rynkach

W jaki sposób działa Medallion? Inwestuje jednocześnie w tysiące instrumentów inwestycyjnych: w akcje, obligacje, surowce, waluty. Specjalny system złożony z około 35 tys. procesorów, bazujący na uczeniu maszynowym, cały czas analizuje sygnały napływające z rynku i podejmuje błyskawicznie decyzje inwestycyjne.

Co ciekawe, jak wynika z wypowiedzi naukowców pracujących w firmie Jima Simonsa, nikt tak naprawdę już nie jest w stanie kontrolować tego, co robi fundusz. Stał się on w pewnym sensie samoistnym organizmem, podejmującym autonomiczne decyzje, czasami niezrozumiałe dla ludzi. Pracę Medallionu nadzoruje ponoć ponad 300 naukowców.

Co ważne, pod koniec marca – jak donosi „The Wall Street Journal” – firma Renaissance udzieliła klientom zgody na wpłacanie kapitału do funduszu Medallion. Fundusz wysłał ponoć sygnały prognozujące nadchodzącą dużą zmienność rynkową, co ma być okazją do zarobku.

Zobacz także: Sekret działania najlepszego funduszu inwestycyjnego na świecie zwanego maszynką do zarabiania pieniędzy ujawniony

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
  • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
    • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
    • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
  • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
  • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
  • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
  • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
  • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
  • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost